pytania od Klientów

 1. Content Managment System (w skrócie CMS) to system zarządzania zawartością strony internetowej. Ułatwia on osobom nie mającym wiedzy programistycznej zarządzanie zawartością strony: dodawaniem, edycją, usuwaniem treści, zdjęć, filmów itp.

 2. W uproszczeniu domena internetowa jest adresem strony internetowej, np. mojafirma.com.pl. Podobnie jak hosting, domena jest niezbędna do tego, by strona internetowa była dostępna w internecie dla wszystkich jego użytkowników.

 3. Usługa hostingu wymagana jest do funkcjonowania strony internetowej (lub ekstra- i intranetowej, lub aplikacji www) w internecie. W ramach tej usługi operator udostępnia odpowiednią przestrzeń na dysku swojego serwera o odpowiednich parametrach technicznych.

 4. Do każdej realizacji podchodzimy indywidualnie. Jesteśmy elastyczni, dopasowujemy się do Twoich oczekiwań, świadcząc jednocześnie wysoki poziom naszych usług.

  W zależności od rodzaju realizacji oraz wcześniejszych ustaleń, zakres usług w jednej realizacji może być bardzo różny.

 5. Taka funkcjonalność wiąże się z większym nakładem naszej pracy, jak również ze zwiększeniem złożoności mechanizmu strony. W przypadkach, kiedy strona ma być często aktualizowana, moduł CMS, czyli system do zarządzania zawartością, jest wskazany.

 6. Tak, wymagamy zaliczkowania naszych usług. Zaliczka gwarantuje nam, że traktujesz nas poważnie i faktycznie chcesz z nami współpracować.

  Wysokość zaliczki ustalana jest indywidualnie.

 7. Do każdej usługi wystawiamy fakturę.

 8. W zależności od rodzaju i skali zamówienia, podpiszemy z Tobą umowę. Dokument taki określa m.in. zakres prac do wykonania, obowiązki i zakres odpowiedzialności obu stron umowy.

 9. Tak, udzielamy 12-miesięcznej gwarancji. Dłuższa gwarancja jest możliwa w przypadku wykupienia abonamentowej opieki serwisowej — trwa tak długo, jak długo opłacany jest abonament.

 10. Tak. Te, które określimy mianem „drobnych”, nanosimy bezpłatnie, natomiast te większe, bardziej czasochłonne, są wyceniane indywidualnie.

 11. Dla oszczędności Twojego czasu, dla zwiększenia bezpieczeństwa Twojej strony internetowej, dla utrzymania jej stałego charakteru (poprawności graficznej, typograficznej i językowej), dla przedłużenia gwarancji.

  W ramach opieki serwisowej możemy zajmować się:

 12. Wszystko zależy od tego, jak bardzo rozbudowanej strony potrzebujesz. Chodzi o jej funkcjonalność i zawartość (objętość). Wycena przygotowywana jest indywidualnie po zapoznaniu się z Twoimi oczekiwaniami.

 13. Najczęściej jedną, ale dopracowaną pod każdym względem, dopasowaną do Twoich oczekiwań.

  Jeśli lubisz mieć wybór, możemy przygotować za dodatkową opłatą więcej propozycji graficznych.

  W cenie realizacji uwzględnione są drobne korekty, jeśli uznasz takie za konieczne.

 14. Do każdej realizacji potrzebujemy odpowiedniej ilości czasu, by zaproponować Tobie jak najlepsze rozwiązania. Każdy projekt jest indywidualny, każdy wymaga wstępnej analizy, zdobycia materiałów.

 15. Urządzenia mobilne stały się w naszym życiu codziennością. Dzięki możliwości korzystania z internetu w takich urządzeniach, bardzo dużo użytkowników smartfonów, tabletów i telefonów przegląda strony internetowe właśnie na nich.